Co mądrzej będzie nabyć na start: kuwetę, lub transporter dla kotów?

Co mądrzej będzie nabyć na start: kuwetę, lub transporter dla kotów?

Kuweta dla pupila

Koty to stworzenia zwłaszcza domowe, które wyjątkowo idą na zewnątrz. Dla skonfrontowania psiaki wyprowadza się na spacery cyklicznie, stąd mają sposobność samodzielnego wybiegania się, i też załatwienia własnych potrzeb fizjologicznych. Domowe koty niestety takiej szansy nie mają, więc jakikolwiek odpowiedzialny właściciel powinien obiecać im komfort oraz prawidłowe urządzenia. Do wielu artykułów, które nieuniknione są dla kotka, przynależą między innymi miski, zabawki, posłanie tudzież bezsprzecznie kuweta. Ta ostatnia jest niezbędna dla utrzymania higieny w mieszkaniu bądź domu, a też, żeby dostarczyć mruczkowi odpowiedni komfort. W palecie produktów danych dla kota znajduje się również dużo kuwet. Są przeróżnego rodzaju, wielkości i dodatkowo wyglądu, jak także głębokość. Nic dziwnego zatem, że posiadacze kotków szczególnie często posiadają dylemat z wyborem przydatnej kuwety dla swojego kota.
gorąco polecamy transportery dla kotów https://www.krakvet.pl/transportery-dla-kotow-torby-kontenery-dla-kota-c-384.html

Jaka winna być idealna kuweta?

W zależności od sklepu i ilości jego wyboru możemy spotkać kuwety, które będą kwadratowe, jajowate, prostokątne, oraz też trójkątne. Nadto dopasowując kuweta dla kota, potrafimy natrafić na rozmaite typy – wersje odkryte, z zamykanym wejściem, z drzwiczkami bądź bez. Niezwykle łatwo pogubić się w ilości i także modelach, więc przed wyborem kuwety należałoby zobaczyć wpisy informacyjne. Właściwa kuweta na kotów winna wyróżniać się właściwą głębokością, a przede wszystkim wielkością. Dla kotów stanowi to zatem niezwykłe znaczenie ze względu na to, iż z natury są to niewiarygodnie czyste zwierzęta, które wymagają posiadać dane prawidłowe warunki do domowej higieny. Wbrew pozorom kontur kuwety też ma znaczenie. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę wiek kotka i dodatkowo jego możliwości. Żeby też sobie zagwarantować luksus, musimy przemyśleć, gdzie w pomieszczeniu lub budynku postawimy kocią kuwetę. Takie przemyślenia pomogą w wyborze słusznego modelu.

Najczęstsze błędy przy wyborze kuwet

Do jednych z najczęstszych błędów przy doborze kociej toalety jest niedostosowanie do wielkości. Jakikolwiek kotek podczas załatwienia swoich codziennych potrzeb fizjologicznych pragnie stanowiska. Z powodu zbyt ciasnej kuwety kot może czuć dyskomfort, co w efekcie potrafi prowadzić do załatwiania swoich potrzeb poza ustalonym miejscem. Drugim z najpowszechniejszych grzechów przy doborze kuwety stanowi jej forma. Niestety nie każdy pupil potrafi i dodatkowo kocha korzystać a z kuwety z drzwiczkami lub z przykryciem. Ażeby zapobiec tego braku, należy zastanowić się, czy nasz kot lubi zamknięte przestrzenie i także czy czuję się w nich komfortowo. Problemem bywają zarówno drzwiczki, gdyż pewne kotki niestety nie umieją ich używać. Szczególnie wówczas lekceważą własną toaletę, a potrzeby higieniczne zostawiają na naszych dywanach albo chodniczkach łazienkowych. Zasadniczo typ kuwety nie stanowi istotniejszego znaczenia, dla kota liczy się ilość miejsca tudzież głębokość. Typ z powodzeniem możemy wyszukać pod indywidualne sprawy oraz miejsce. Następnym błędem posiadaczy kota przy urządzaniu stanowiska higieny jest wybór dobrego żwirku. Powinien on realizować oczekiwania kota, nie powodować uszkodzenia łapek, a przede wszystkim absorbować smród i dodatkowo wilgoć. Wybór żwirku to jednak materiał na specjalny wpis.

Co jest też istotne przy wyborze kociej kuwety?

Każdy właściciel kota winien myśleć, iż istnieje generalna zasada tycząca kociej toalety. Kuwety w mieszkaniu powinno być tyle ile jest kotków i dodatkowo jedna sztuka. To wówczas kot ostatecznie rozstrzyga, gdzie będzie załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne, więc powinniśmy podarować mu szansę wyboru, oraz w razie potrzeby zmiany miejsca. I także ostatnią szczególnie istotną kwestią jest stałe oczyszczanie i także mycie kociej kuwety. Pupil, który nie będzie miał zagwarantowanych owych ważnych warunków do przebywania w mieszkaniu, z całą pewnością będzie zostawiał nieczystości za kuwetą. W skrajnych wypadkach ogłosi swoje niezadowolenie przez załatwianie spraw fizjologicznych na pościeli, dywanach albo w butach.

Jacek Gorski

    Comments are closed.