Czy należałoby kupować drapak dla kotów?

Czy należałoby kupować drapak dla kotów?

Drapak dla kota – jaki zakupić?
Koty posiadają pazury, które nie pielęgnowane rozpoczynają męczyć i powodować ból. Więc którykolwiek z nich posiada zdrową potrzebę drapania dzięki której ostrzy sobie pazury i także przy okazji znaczy własny obszar. Przy zadowalaniu tejże prawdziwej kociej potrzeby nagminnie odczuwają fotele, które w oczach kota znakomicie przydają się do tego przeznaczenia. Właściciele kotów często nie wiedzą w jaki sposób zabezpieczyć własne meble przed destrukcyjnymi szponami domowych kotów próbują w jakikolwiek sposób je odzwyczajać od rysowania mebli lub innymi sposobami dbać o swój inwentarz. Natomiast rozwiązanie istnieje dużo łatwiejsze. Starczy zastanowić się nad nabyciem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym istnieje sporo różnych rodzajów drapaków dla kotów. Jakże więc wybrać ów właściwy?
zamów drapak dla swojego kotka
Przede wszystkim trzeba przystosować drapak do miejsca w którym żyjemy. Jeżeli mamy sporo miejsca na jakiej potrafimy położyć dodatkowy przedmiot drapak dla kota w formie stojącej będzie najznakomitszym rozwiązaniem. Niniejszego modelu drapak dla kota jest bardzo stabilny, i te niezwykle rozbudowane (np. piętrowe spośród różnorakiego rodzaju budkami, leżankami, ekstra zabawkami itp.) będą, obok realizowania własnej kluczowej roli, także świetnym miejscem do zabaw dla twojego podopiecznego. Gdy posiadamy ubogie pomieszczenie ciekawszym rozwiązaniem będzie drapak dla kota do powieszenia na ścianach albo drzwiach. Taki drapak dla kota pochłania stosunkowo mało miejsca a wolno go ulokować np. na drzwiach, jakie kot notorycznie drapał w ów sposób je chroniąc.
Drapak dla kota musi być jednocześnie przystosowany do jego rozmiaru. Kupienie małego drapaka dla zdrowego kota potrafi sprawić, iż kotek będzie go przewracał przy każdorazowej próbie skorzystania oraz tym samym się nim znuży i wróci do niszczenia mebli. Wystarczy więc dokładnie przystosować drapak dla kota do jego wielkości żeby mógł on spełniać swoje zadanie.
Inną sprawą na jaką przystaje zwrócić roztropność kupując drapak dla kota jest produkt z jakiego został sporządzony. Głównie zbudowany jest z sizalem inaczej włóknem agawy, natomiast pewne z owych cenniejszych zamiast sizalu zawierają trawę morską. Kolejne elementy drapaków nierzadko skonstruowane są z drewna czy wikliny, zaś pola przeznaczone do odpoczynku obite delikatnym materiałem oraz wypełnione gąbką. W owym przykładzie wybór uwarunkowany jest od granic finansowych nabywcy.
Przed zakupem drapaka dla kota należy zastanowić się też którą funkcję będzie pełnił. W wypadku kiedy ma zaledwie działać do drapania wówczas wystarczą najzwyklejsze drapaki proste albo poziome, tymczasem jeśli ma realizować dodatkowe role (takie jak pole do spania lub zabawy) rozważniej będzie kupić ich rozszerzone wersje.
Na rynku jest pełno drapaków danych dla różnych kociąt. Ich wybór nie powinien przynosić za sporo kłopotów zwłaszcza wówczas jak dokładnie rozumiemy czego żądamy od zakupionego drapaka. Gdy zależy nam jedynie na protekcji mebli i dodatkowo nie mamy za wiele miejsca wystarczy skromny drapak stojący albo poziomy. Jeżeli chcemy żeby drapak dla kota był również miejscem do zabaw oraz wypoczynku i przy tym wyglądał ładnie możemy rozglądnąć się za bogatszymi, znacznie rozbudowanymi możliwościami. Niezależnie od tego jaki drapak dla kota wybierzemy należy pamiętać, iż do któregokolwiek z nich kot najpierw musi się przyzwyczaić oraz wyszkolić do czego służy.

Jacek Gorski

    Comments are closed.