Drapaki dla kotków – najistotniejsze wiadomości

Drapaki dla kotków – najistotniejsze wiadomości

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie kotów, potrzebujemy mieć świadomość, że drapanie to jego prawdziwy instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się martwej, bezwartościowej tkanki. Jeżeli Twój pupil ma tendencję do rysowania rozmaitych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i także fotele, rozwiązaniem może być dobrany do jego spraw drapak.
Poszczególne modele różnią się od siebie wzorem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, a asortyment jest niewątpliwie ogromny. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są szczegółowe zasady dobierania tegoż typu akcesoriów też w jaki sposób dokonać właściwego wyboru.

Przede wszystkim równomierność.

Pupil ścierając pazurki poświęca do tegoż dużą część swojej siły, zaś cielsko zgina w wielki łuk. Takie nastawienie sprawia, iż drapak dla kota musi być przede wszelkim bezpieczny, tak by nie zagroził swemu kotu. Doskonałym wyjściem są np. elementy przytwierdzone do ściany, które znoszą ogromny nacisk i dodatkowo tworzą wspaniałą propozycję, chociażby dla dużych kotów. Selekcjonując drapak zbadaj, czy jest podparty na bezpiecznej podporze i także czy strona spodnia idealnie przystaje do podłogi.
Dokonując przekroju weź pod rozwagę wskazania producenta, co do owego, dla jakiej wielkości kotów kierowany jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tymże większy nacisk wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota winien być naprawdę bezpieczny.

Uzgodniona wielkość

Niezależnie od tegoż, czy kupujesz drapak w markecie stacjonarnym, lub zamawiasz go online, myśl by dobrać jego wymiary do gabarytów Twojego pupila. Wielkość powinna być zaadaptowana do wysokości kota, tak ażeby mógł on wyprostować łapki oraz wyciągnąć ciałko. Kotki rasy dużej wymagają indywidualnych, szerokich dodatków, jakie usatysfakcjonują ich potrzeby. Koci junior nasyci się standardowym artykułem; możemy ponadto kupić drapak, jaki będzie rósł wraz z nim.

Jakość oraz użyte materiały

Jeżeli drapak ma nam sprzyjać dłuższy czas, musi być stworzony spośród wysokiej jakości produktów. Porządnie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który dobrze akceptuje styk z kocimi szponami. Taki zbiór pokrycia pozwoli na to, że na materiale nie będą się gromadzić kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych istnieje sporo różnych rodzajów drapaków w nietypowej postaci. Te najpopularniejsze to deska opleciona specjalnym sznurem, nadzwyczaj ekskluzywne przygotowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Występują też drapaki, stworzone tak, ażeby wykonywać zarazem
funkcję legowiska i które obite są silną, lecz lekką gąbką.
https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html wytrzymałe kocie drapaki

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być także piękny, jak również funkcjonalny. Taki przedmiot może się stać ozdobą wnętrza i także wspaniałym terenem rozrywek dla naszego kota. Najbardziej poszerzone są tzw. kocie strażnice, które pozwalają zadbać o pazurki, lecz są też legowiskiem i dodatkowo miejscem do zabaw. Takie podejście znakomicie sprawdzi się, jeżeli masz parę kotów, które mogą dzięki niemu używać zabawki równocześnie, i nawet stosować drapak do wspólnych zabaw.
Duży dobór rozmiarów, kształtów oraz kolorów sprawia, iż dowolny właściciel kotka wyszuka w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania i stworzy radość kotka.

Jacek Gorski

    Comments are closed.