Najstosowniejsze marki robiące zabawki dla kotków – które więc to?

Najstosowniejsze marki robiące zabawki dla kotków – które więc to?

Drapak dla kota – czemu jest potrzebny?

Na pewno każdy chociaż raz zauważył pupila, który napiętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W domu głównie ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany sprzęt, a choćby dywan. Mówimy potem często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna spośród pierwotnych rzeczy, którą musi robić każdy normalny kot. I nie chodzi tu akurat o ostrzenie szponów, gdyż szpony każdy kotek ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym kot oznacza znane terytorium. Zostawia też ślady pazurów na przedmiotach, także w kierunku zakomunikowania, iż to jego obszar. Gdy kot w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest więc to dla nas sygnał, że coś go trapi Drapak dla kota ustawiony w mieszkaniu pozwala zachować przed zepsuciem nasze pufy.
sklep zoologiczny oferuje najlepsze kocie zabawki sprawdź https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota gwarantują naszym wybrańcom komfort, są ogromnie przydatne szczególnie kotom będącym zazwyczaj w pomieszczeniu.

Drapak dla kota służy jeszcze do gimnastyki. Kot wysuwa mięśnie, natomiast na wysoce rozbudowanych drapakach ma okazję do wyjątkowo trudnych rozrywek. Rozsądnie jest jak najszybciej przyzwyczaić kociaka do drapaka, aby uratować przed zadrapaniem stołki czy leżankę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Najczęściej koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie przebywają gospodarze, dlatego ofiarą może paść leżanka w salonie. Kotki ubóstwiają też zaznaczać znane otoczenie koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać pewne inne zwierzę, na przykład nieznajomego pupila.

Najlepiej postawić drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najdoskonalsze, ustawione w kiepskim miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kota kupić?
W sprzedaży są dostępne wielorakie rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest wytrwały na zniszczenia i może służyć pupilowi jak odpowiednie pole do drzemki. Jest to zatem najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są także drapaki dla kotów w formie drewnianego słupa, postawionego na podstawce prosto lub skośnie, osłoniętego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, gdy są ogromnie rozszerzone, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na posadzce albo być przyczepiony do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dobrany do wielkości pupila. Najczęściej drapaki dla kotów są w kilku różnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów także dla hodowli, oraz dodatkowo drapaki wodoszczelne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest niesamowicie obszerna, mają one najbogatsze kształty, mają różnorakie funkcje i dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym gustem także upodobaniami pupila. Jeżeli kot lubi dużo odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest aktywny i dodatkowo uwielbia skakać, pewno uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie

Jacek Gorski

    Comments are closed.