Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom  dla psów.

Lato jest wspaniałą szansą, aby poświęcić czas swojemu psowi. Wyjazd wraz z ukochanym psem to niepowtarzalna możliwość, aby odpocząć, jednocześnie dając pupilowi chwilę. W leciewarto pamiętać o kleszczach, ponieważ nasze zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy psów, potrzebujące sporo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób możemy uchronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różnorodne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się kilkumiesięczną skutecznością ,a także niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów różnorodnych gabarytów, dzięki czemu bez problemu znajdziemy rozmiar odpowiednią dla szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciwkleszczowych są naturalne albo lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne cechują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu działającego na kleszcze jest odpowiednia do masy zwierzaka, należy więc upewnić się przed zakupem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto są jednocześnie przeciwkleszczowe i przeciwpchelne, dlatego zapewniają kompleksową ochronę pupila. Obroża Foresto jest skuteczna przez 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu niebezpiecznych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki chętnie spędzają czas w trawie, na przykład labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w formie środków na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze chroni ugryzienia psa przez pasożyta, dzięki czemu umożliwia ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie konieczna jest większa profilaktyka, przykładowo w postaci kropli mających środek na kleszcze lub specjalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby zabezpieczyć psa podczas letniej podróży trzeba sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

obroża na kleszcze

Jacek Gorski

    Comments are closed.