Rodzaje kuwet

Rodzaje kuwet

Rodzaje kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kuwety wyróżniają się tym, gdyż dla ilustracji kuwety z zadaszeniem, trudne jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą je zaakceptować, choć większość zgadza się, ale widnieją wyjątki, które za nic nie piszą się na to.
Lecz w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka jest głównie stworzona z materiału sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należy pamiętać o odpowiednim rozmiarze. Poszczególne z nich są wyposażone w ramkę, byle bezproblemowo podtrzymać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która dosłownie brzydzą się wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w miernik ruchu. Po porze, który został przez nas zaprogramowany, bądź po tymczasowości, kuweta automatycznie uruchamia mechanizm, który zamiata zanieczyszczenia do kontenera, albo do kanalizacji. W konstrukcji bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość zlatuje na dół. Tenże typ kuwety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które niejednokrotnie czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kotków nie powinna być za wysoka, albowiem może nieść za sobą kłopot przy wejściu. w wypadku, gdy kotek już skończy 12 tydzień życia, powinno się uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, stąd to właśnie, byle tylko wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kotek kocha kopać i zagrzebywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, aczkolwiek zostało na górze napisane – powinno się uważać, iż poszczególne kocięta mogą nie akceptować takich kocich toalet, większość akceptuje, bowiem zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, iż kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to wolno Ci zdecydować się na zakup mebla, w którym można wstawić do środka kuwetę, skoro nadejdzie pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z daszkiem, jak i również bez daszka.
Opłaca się co więcej pozyskać akcesoria, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.

żwirek dla kota

Jacek Gorski

    Comments are closed.