Silikonowy żwirek dla kotów – wszystko, co pragniesz wiedzieć

Silikonowy żwirek dla kotów – wszystko, co pragniesz wiedzieć

Żwirek dla kotów

Żwirek dla kotka to wówczas nieodzowne wyposażenie kuwety. Są rozmaite modele żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich przydaje się także do kuwety otwartej, jak i także osłoniętej. Żwirek dla kota ma taki brak, iż nie można do końca zapobiec jego rozpraszaniu niedaleko kuwety i rozsiewaniu po pomieszczeniu przez kotka.
żwirki silikonowe w najlepszych cenach w internecie https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kota?

Łatwo jest do kuwety wsypać po prostu normalny piach. Natomiast na rynku są dostępne oryginalne żwirki dla kota, dużo bezpieczniejsze w wykorzystaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają zwyczajny piasek. Są nieodzowne dla pupilów, które nieraz wyruszają na pole i także przepadają kopać w ziemi. Takie kotki muszą mieć w kuwecie coś znanego.

Natomiast taki żwirek dla kota bardzo prędko zaczyna odrażająco pachnieć, bo niestety nie ma możliwości oddzielenia żwirku zabrudzonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy strukturę drobnych kamyczków. Im te kamyczki są okazalsze, tym żwirek mniej przenosi się po pomieszczeniu.

Jednakże tenże większy i także grubszy jest mniej efektywny. Jeżeli kotek odda mocz na taki żwirek, tworzy się bryła, jaką można szybko wyeliminować z kuwety bez potrzeby rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe lub zapachowe. Asortyment zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, dobre żwirki dla pupila bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla pupila silikonowe zatrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać odpady na bieżąco, oraz wszystek żwirek podmieniać co prawie 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotka jest bardzo efektywny.

Jak go stosujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym polu, ażeby woda z moczu płynnie odparowała. Niebywale popularne żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy również drewniany żwirek dla kotka. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno wydalać go do ubikacji. Taki żwirek odpowiednio wytłumia smrody i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego zaletą jest to, iż najbardziej ze wszystkich żwirków rozpowszechnia się po domu. Na rynku widoczne są żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba czyścić po każdorazowym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery aromatu i neutralizatory

W sprzedaży są widoczne profesjonalne pochłaniacze zapachu i neutralizatory, które można dołączać w małej wielkości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż zawierają zarazem cechy odkażające.

Jacek Gorski

    Comments are closed.